4 червня 2024 року, вівторок

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.

Історія відзначення цієї дати починається з 19 серпня 1982, коли Генеральна Асамблея, «будучи приголомшеною величезною кількістю безневинних палестинських і ліванських дітей – жертв актів агресії Ізраїлю», постановила відзначати 4 червня щороку як Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.

З 2014 року розпочалася російська збройна агресія на Донбасі. Уже відтоді на Сході гинули, зникали безвісти, були пораненими й травмованими невинні українські діти. Повномасштабна російська агресія 2022 року знову змусила нашу державу відчути, як це, коли безневинні діти страждають через війну.

За даними ОГП, через постійні бомбардування та обстріли збройними силами рф українських міст та сіл пошкоджено 1909 закладів освіти. При цьому 180 з них зруйновано повністю.

У безпечні регіони України та за кордон переміщено (евакуйовано) 12 984 дитини із закладів з цілодобовим перебуванням дітей та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання.

За різними даними, з України депортували чи примусово вивезли від 200 тисяч дітей до півмільйона. Так, радниця – уповноважена президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук називає цифру у щонайменше 234 тисячі дітей. За її даними, 2 тисячі 751 дитину верифікували.

Наслідки російської агресії в Україні весь світ пам’ятатиме ще упродовж століть. Ми ніколи не пробачимо смерті безневинних дітей, які повинні були стати майбутнім нашої держави. Ми сподіваємося, що війна незабаром закінчиться, більше не будуть гинути ні українські військові, ні мирні мешканці, ні безневинні діти. Усе буде Україна!