Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day) і в Ліцеї №9 це свято займає особливе місце.

Всесвітній день довкілля в Ліцеї №9: Піклуємось про майбутнє планети разом!

Педагогічний колектив приділяє багато уваги вихованню екологічної свідомості серед учнів, а також активно залучає їх до обговорення та вирішення нагальних проблем довкілля на уроках.

На уроках біології, хімії та фізики учні розглядають такі важливі теми, як:

• Забруднення атмосфери: аналізуються причини та наслідки підвищення вмісту вуглекислого газу в атмосфері, що призводить до потепління клімату.
  • Кліматичні зміни: зміна режиму опадів, танення льоду в полярних зонах.
  • Фотосинтез: утворення органічних речовин за допомогою світлової енергії Сонця та хлорофілу.
  • Смог: поєднання пилових частинок і туману, його вплив на здоров’я та довкілля.
  • Охорона природи: система заходів для збереження та відновлення природних ресурсів.
  • Меліорація: зміна природного середовища з метою його поліпшення для ведення господарства та життя людей.

На уроках технології та трудового навчання учні досліджують нові форми та способи захисту довкілля, зокрема:

• Технологічний підхід: розробка і впровадження нових технологій, очисних споруд, видів палива.
  • Архітектурно-планувальний підхід: озеленення територій, організація санітарно-захисних зон, раціональне планування міських масивів.
  • Інженерно-організаційний підхід: зниження інтенсивності руху транспорту, екологічний патрульний контроль.

На уроках математики учні вивчають питання економічної ефективності вкладання коштів у розвиток ресурсозберігаючих технологій, що сприяють збереженню довкілля.

На всіх уроках, без винятку, розглядаються правові аспекти охорони довкілля:

• Правовий аспект: прийняття і дотримання законодавчих актів щодо підтримання якості атмосфери, ґрунту та водойм.
  • Освітянсько-виховний аспект: формування екологічної культури, насамперед у молоді.

На уроках “Захист України” обговорюються питання подолання наслідків надзвичайних ситуацій, особливо воєнного характеру та технологічних аварій, що мають вплив на довкілля.

Ліцей №9 докладає значних зусиль, використовуючи науковий та творчий підходи, щоб вирішити екологічні проблеми та виховати нове покоління, яке буде піклуватися про нашу планету.

З Днем захисту довкілля, шановні учні, вчителі та батьки! Разом ми можемо зробити світ кращим!