Ліцей №9
Мелітопольської міської ради
Запорізької області

Search

16 травня Всесвітній день вишиванки. Ліцей №9 щиро вітає з чудовим та красивим святом – Днем Вишиванки! Нехай цей день нагадає нам про наше коріння, про Україну, про наших прадідів та наші чудові традиції. Любімо та захищаймо нашу країну!

16 травня проводиться Всесвітній день вишиванки. Дата на 2024 рік. Відзначають в третій четвер травня. Свято культури східнослов’янської традиційної вишитої сорочки. Ідея виникла в 2006 році у студентів і викладачів з Чернівецького Національного Університету. Зазвичай вишиванку виготовляли із саморобного полотна, яке ткали на верстаті. Ці травневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Ще стародавня людина відкрила мистецтво шиття для виготовлення одягу і зрозуміла, що такий самий вид шиття може покращити і збагатити її красу.

Вишиванка – частина українського національного одягу, що містить елементи етнічної вишивки. Вишиванка має багату історію в Україні, її коріння сягає дохристиянського періоду, це давня і символічна традиція в Україні.

Українська вишита сорочка – це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка – для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, “зачаровуючи” їх на здоров’я, удачу або любов.

Українська вишивка ніколи не обмежувалась винятково сорочками.Геометричними, рослинними, зооморфними, антропоморфними візерунками прикрашались й продовжують прикрашатися:

  • домашній текстиль. Історія української вишивки свідчить, що вишивкою оздоблювали скатертини, простирадла, наволочки для подушок, фіранки, рушники, серветки, килими, гобелени.
  • сакральні речі: ризи для священиків, підставки під чаші, ікони, скатертини під підсвічники.

Як свідчить історія української вишивки: мистецтво живе і буде жити тисячоліття. Допоки українці одягатимуть одяг із вишитими елементами, доти триматиметься зв’язок між поколіннями.

Долучайтеся до свята, одягайте вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. І нехай одягнена вишиванка 16 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ і ми неодмінно переможемо! 

Залишити коментар