Мільйони українців, рятуючись від жахіть «русского миру», знайшли прихисток на чужині.

Здається, ще зовсім недавно вчителі та учні Ліцею №9 жили спокійним, розміреним життям у місті Мелітополь Запорізької області. Нині більша частина з них — біженці, які перебувають у різних країнах та інших містах…

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, кількість людей, які виїхали з України, рятуючись від війни, станом на 1 червня поточного року становила близько 7 мільйонів осіб.

До Польщі виїхали майже 4 мільйони осіб, до Румунії — 587,22 тис., до Молдови — 483,31 тис., Угорщини — 698,42 тис., Словаччини — 466,26 тис. Статистичні дані щодо біженців, як нагадують в ООН, надходять із різних джерел, переважно з інформації, наданої органами влади з офіційних пунктів пропуску. Попри те, що дані ретельно перевіряють, цифри щодо деяких прибулих є приблизними, кажуть фахівці. Ще мільйони не можуть виїхати із зон небезпеки через підвищені ризики, руйнування мостів і доріг, а також через брак ресурсів чи інформації.

Російські військові обстрілюють автобуси, якими люди намагаються втекти від ракетних обстрілів і бомбардувань. Адже для московитів немає різниці, що перед ними — танк чи автівка з дітьми. Зокрема, внаслідок обстрілів евакуаційних автобусів з мирними жителями селища Борова Ізюмського району загинуло 7 осіб, 27 зазнали поранень. З артилерії було обстріляно мирну колону біженців, які виїжджали з Херсонської області. Росіяни їх зібрали вранці, тримали близько тисячі машин під палючим сонцем і почали випускати лише після обіду партіями по 200 машин, щоб прикрити пересування власної військової техніки. Коли колона була вже на нашій підконтрольній території, московити завдали артилерійського удару по ній.

Згідно з останньою оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН, близько 8 мільйонів громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто змушені були залишити свої міста і села, рятуючись від «Іскандерів» та «Калібрів».

Але вчителі Ліцею №9 разом з учнями не втрачають віру в перемогу. Підтримують і допомагають одне одному, разом долають шлях до знань ще завзятіше та впевненіше крокують до перемоги.

Віримо у нашу перемогу, яка обов’язково буде і в те, що усі повернуться додому.

Все буде Україна!