Ліцей №9
Мелітопольської міської ради
Запорізької області

Search

Ліцей №9 приєднується до всесвітнього вшанування Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів, що відзначається 11 квітня.

Це день, коли ми вшановуємо пам’ять мільйонів невинних людей, які страждали та загинули внаслідок жорстокості та злочинів нацистського режиму під час Другої світової війни.

В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув’язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті, над табором було піднято червоний прапор11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів». Після переходу табору під юрисдикцію СРСР табір було долучено до системи концентраційних таборів НКВС, а 1948 повністю інтегровано в систему ГУЛАГ.

Сьогодні ми пам’ятаємо про жертви Голокосту, про тих, хто вижив і продовжив боротьбу за свободу та справедливість, про тих, хто рятував життя та допомагав іншим в найважчі часи.

Нехай цей день стане для нас нагадуванням про те, що ми повинні працювати над підтримкою прав людини, боротьбою з насильством та нетерпимістю в усіх її формах. Нехай ми завжди пам’ятаємо минуле, щоб забезпечити мирне та гуманне майбутнє для всіх.

Залишити коментар