Ліцей №9
Мелітопольської міської ради
Запорізької області

Search

8 травня

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою.

Сьогодні Ліцей №9 приєднується до вшанування пам’яті полеглих і відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

На цей день ми згадуємо героїчні вчинки тих, хто віддав своє життя за свободу, борючись проти тоталітарного режиму нацизму.

Ця перемога – це не лише свято перемоги, але і пам’яті, пам’яті про мільйони життів, які були втрачені під час війни. Це також нагадування про важливість миру, толерантності та гідності у сучасному світі.

Нехай цей день буде відданою вшановуванням пам’яті загиблих, відзначенням перемоги справедливості над тираниєм, а також підтвердженням нашої віри у мирне та єдне світове співжиття.

Перемога над фашистським безумством дісталася нам і всьому світу дуже дорогою ціною. Ні хто не забутий, ніщо не забуто. І ми будемо пам’ятати про це.

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги). Відзначається згідно Закону України № 315-VIII від 9 квітня 2015 р.

Час не стоїть на місці, але деякі відношення до минулих подій продовжують розбурхувати серця. Так, ми пам’ятаємо, як розпочався цей жах: амбіції правителів Німеччини, Японії, СРСР і деяких інших країн практично виступили тригером Другої світової. Пам’ятаємо і те, що Друга світова, в контексті якої виникло чисто радянське формулювання “Велика Вітчизняна”, розпочалася 1 вересня 1939 року, охопивши всю земну кулю, і тривала до 2 вересня 1945 року. Радянський режим, який був сам по собі кривавим монстром, з моменту її закінчення, прямо або побічно, прагнув абстрогіроваться від справжніх причинно-наслідкових зв’язків того кривавого жаху, який вона принесла з собою. Можливо, навіть сам монстр злякався, але факт завжди залишається фактом. Цей факт має строго фіксовану ціну, вже сплачену чиєюсь працею, чиєюсь кров’ю, чиїмись слізьми і стражданнями. Принаймні до того моменту, поки пам’ять про нього не починають використовувати як один з аргументів для створення інших фактів. Що людина сіє – те і пожинає.

Нагадаємо, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня днями пам’яті і примирення. Не станемо спотворювати пам’ять. Більш того, не забудемо, що примирення – дорога відмови від ворожнечі з двостороннім рухом.

24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України був підписан Указ № 169/2015, яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.

З 2022 року День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначатиметься 8 травня: Верховна Рада України прийняла законопроєкт 03.05.2022 року №7297. Ним пропонують перенести вихідний день з 9 на 8 травня і саме в цей день вшановувати пам’ять полеглих і відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Залишити коментар