Ліцей №9
Мелітопольської міської ради
Запорізької області

Search

9 травня

День Європи в Україні

Сьогодні Ліцей №9 приєднується до вітань з Днем Європи в Україні!

У цей день ми вшановуємо спільні цінності, які об’єднують нас з Європейським Союзом, та відзначаємо наші спільні досягнення у співпраці, розвитку та демократії.

Це також нагадування про нашу європейську ідентичність, наші глибокі зв’язки з країнами Європи та нашу спільну мету підтримувати мир, стабільність та процвітання у регіоні.

Сьогодні ми відзначаємо наші досягнення та спільні цілі, та підтверджуємо нашу відданість співпраці та партнерству з Європейським Союзом.

Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань 8 травня 2023 року був пидписаний Указ Презедента Укаїни №266/2023, в якому День Європи в Україні, тепер відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу. Указ Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», згідно з яким свято відначалось в третю суботу травня, втратив чинність.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.

Залишити коментар