Ліцей №9
Мелітопольської міської ради
Запорізької області

Search

4 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З ПИТАНЬ МІННОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТА ДОПОМОГИ В РОЗМІНУВАННІ.

Цей день був оголошений Генеральною асамблеєю ООН в грудні 2005 року і відзначають його щорічно. Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.

Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв’язану рф війну у країні заміновано значні частини територій. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти, хоча рф забруднювала українську землю останні 10 років поспіль.

І якщо через першу хвилю російської збройної агресії проти України у 2014 році очистки потребувало близько 16 тисяч квадратних кілометрів Луганської та Донецької областей, нині ці цифри виросли в рази.

Сьогодні російські окупанти невпинно продовжують сіяти на українській землі смерть і каліцтва та випробують протипіхотні міни нового зразка.

рф воює не лише з українськими військовими, але й з цивільним населенням України, сільськогосподарські угіддя, приватне житло і трупи людей.

Воєнні злочини російських окупантів спрямовуються навіть проти українських дітей. Загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, на які можуть звернути увагу саме малюки. Так вони хочуть вбити наше майбутнє.

Наразі питання просвітницьких заходів стоїть, як ніколи гостро. 

Підрозділи Державної спеціальної служби транспорту, Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших структур, щоденно ризикуючи життям, здійснюють операції з розмінування звільнених територій. Утім основна робота почнеться після повного виведення російських військ з території України.

А поки ми закликаємо проявляти максимальну пильність, пам’ятаючи про мінну небезпеку, щоб зберегти власні життя – найвищу цінність для нашої держави.

Разом ми подолаємо небезпеку. І перший крок до боротьби з цією загрозою – це знання. Хто обізнаний – той захищений!

Пам’ятаймо три основні правила мінної безпеки:

Не підходь!

Не чіпай!

Телефонуй 101 або 112

Залишити коментар