День Української Державності – свято, яке відзначається, щоб підтвердити, що українська держава має понад тисячолітню історію, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про нібито єдність походження українського та російського народів.
Історія створення української держави підтверджується першими згадками про столицю Давньоруської держави – місто Київ, а також події, пов’язані з діяльністю князя Київського Володимира. 988 року він прийняв християнство як державну релігію, що стало для України важливим цивілізаційним вибором. Християнство сприяло розвитку культури, освіти та кириличної писемності. Давня Русь успішно інтегрувалася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції тривали аж до сучасної незалежної України.
День Української Державності встановлено на честь видатного державника Київського князя Володимира Великого та його рішення про хрещення Київської Русі-України. Це свято також є виявом поваги до видатних представників української історії та борців за державність та незалежність України, таким як Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Грушевський та інші.
В основі державних заходів, що проводяться у День Української Державності, лежить ідея спадщини тисячолітніх державотворчих традицій України від часів Давньоруської держави до сьогодення. Це свято також відображає прагнення українців до свободи та самостійності, що завжди було важливим аспектом національної ідентичності.
Традиції військового подвигу та захисту державності є невід’ємною частиною Дня Української Державності, що відображає спадщину воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, воїнів УПА та сучасних Збройних Сил України.
Нерозривно пов’язані зі святом символи України також відображають національні традиції та ідентифікують українську територію впродовж історичного періоду.
У зв’язку із військовим станом в Україні урочистих заходів на свято не заплановано. Цього дня прийнято класти квіти до пам’ятників, меморіальних дошок та місць поховання видатних осіб, які зробили значний внесок в українську державу, борців за незалежність, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та тих, хто віддав життя у війні, захищаючи Україну та українців від збройної агресії росії.
У День Української Державності проводять церемонії підняття Державного прапора України.