Ліцей №9
Мелітопольської міської ради
Запорізької області

Search

Сьогодні, 18 листопада, в Україні вшановуються сержанти ЗСУ, які щодня показують всьому світу свою силу та професіоналізм у боротьбі за нашу країну!

День сержанта Збройних Сил України – День установлений згідно Указу Президента України від 19 квітня 2019 року № 153/2019 «Про День сержанта Збройних Сил України». Відзначається щорічно 18 листопада.

Це досить “молоде” для України свято, воно було встановлене 19 квітня 2019 року указом тодішнього Президента України Петра Порошенка.

Сержанти Збройних Сил України — це професійні військові, які відзначаються відданістю, мужністю та високим рівнем хоробрості, що проявляються в боротьбі за незалежність та свободу.

День сержанта — це час вшанування та вдячності за самовіддану службу, підкреслення важливості їхнього внеску в національну безпеку. В цей день ми згадуємо про тих, хто несе важливий хрест на своїх плечах, забезпечуючи безпеку та мир для нас усіх.

Саме сержанти є ключовою опорою війська: “Панове сержанти і старшини! Ви є лідерами для підлеглих і опорою для командирів. На ваших плечах тримається військо”.

Сержант — це не лише командир, але й наставник, лідер та опора. Від нього залежить не лише бойова готовність, але й мораль та дисципліна військового колективу. З його кожним кроком і дією працює важливий механізм, спрямований на захист та безпеку нашої країни.

Історія свята

Після отримання незалежності в 1991 році, Україна частково перейняла радянський зразок військових звань, однак вже згодом приступила до реформування своїх Збройних Сил, у тому числі і системи військових звань.

Незалежна Україна внесла зміни для відображення нових реалій та військових стандартів. Зокрема, були введені нові військові звання, а також змінено ієрархію та систему повноважень для відповідності вимогам сучасного військового службовця. Так, раніше було три сержантських звання: молодший сержант, сержант та старший сержант. У 2019 році ВРУ ухвалила законопроєкт відповідно до якого, було скасовано два звання – прапорщик і мічман. Тоді ж вперше були введені нові сержантські звання.

Сьогодні Україна активно пристосовувала свою систему військових звань до власних потреб та стандартів, відокремлюючись від колишнього радянського підходу. У червні 2020 року вийшов наказ Міноборони № 238 “Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 листопада 2017 року N 606”, де вже зазначені вісім сержантських та старшинських звань: молодший сержант, сержант, старший сержант, головний сержант, штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант, головний майстер-сержант.

Залишити коментар