День військ зв’язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента від 01.02.2000 № 154/2000.
Саме 8 серпня 1920 року в Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв’язківців на других Київських військово-інженерних курсах. Тим самим було покладено початок славній історії військ зв’язку.
Історичний досвід розвитку військового зв’язку підтверджує ту вирішальну роль, яку вони відіграють у збройній боротьбі, у досягненні перемоги. Свідченням тому є зростання питомої ваги зв’язківців на фоні загальної чисельності військ. В роки громадянської війни вона становила близько трьох відсотків від загальної чисельності Червоної Армії, а до початку Великої Вітчизняної війни зросла до п’яти відсотків. В кінці Великої Вітчизняної війни майже кожен десятий воїн був зв’язківцем. На сьогодні близько дванадцяти відсотків від загальної чисельності Збройних Сил – це зв’язківці, а роль військ зв’язку в досягненні постійної бойової готовності Збройних Сил виросла ще більше.
Військовий зв’язок – це невід’ємна складова управління Збройними Силами, його технічна основа.
Ліцей №9 висловлюю подяку воїнам-зв’язківцям за професіоналізм, мужність та віддають справі, які ви демонструєте під час виконання завдань за призначенням.
Ушановуючи військовослужбовців військ зв’язку, низько вклоняємося світлій пам’яті полеглих і згадуємо всіх, хто віддав своє життя за свободу й незалежність України.
Слава українським воїнам-зв’язківцям!