24 лютого 2024 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, призвело до тяжких наслідків  в Україні. Два роки повномасштабної війни  Збройним Силам України далися нелегко. У Мелітополі складно було тому, що вже 25 лютого фактично місто було окуповане. Це сталося дуже швидко. З тих перших днів ми відчували розпач і не знали, що буде далі. Школи Мелітополя зазнали тяжких втрат . Під час  російської окупації постраждали вчителі, учнівство та батьки, які вимушені були змінити місце проживання в Україні або виїхати за кордон. Для дітей, які проживають на окупованих територіях, доступ до повноцінного навчання в українських школах залишається обмеженим через проблеми зі зв’язком і погрози окупаційних адміністрацій. Але треба вірити передовсім у тих людей, які довкола. Не можна бути наполовину людиною, наполовину українцем. Не можна користуватися благами цивілізації, демократії і схвалювати диктатуру. Не треба думати, що від тебе нічого не залежить. Середня освіта є важливим суспільним благом і правом, що гарантується Конституцією України.  Війна показала, як освітяни, виявляючи героїзм у професії, зберігали освітній процес. Щодня всі учасники навчального процесу мають долати виклики війни: вимушені перерви у навчанні, перехід на дистанційне навчання, повітряні тривоги та відключення електроенергії , погрози окупаційної влади. Зараз, коли всі українські регіони зазнають від агресії рф руйнувань, від яких страждають також і заклади освіти, продовження навчання є випробуванням, яке ми маємо пройти разом. Ми не повинні опускати руки , розслаблятися, адже попереду ще дуже багато роботи задля головного досягнення, а саме: задля НАШОЇ ПЕРЕМОГИ. Разом ми сильні. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб повернути Мелітополь. Бо це — наше місто. І це — нашаУкраїна.