НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН НА 2016-2017 н.р.





Організація допрофільного навчання


З метою підготовки учнів до вибору профілю навчання (художньо-естетичного або технологічного) в 8-9 класах введено пропедевтичні курси та факультативи. Формування пропедевтичних курсів узгоджується з системою взаємозв’язку всіх компонентів навчального плану і базується на особистісно-орієнтовному підході.
В школі ІІ ступеня в 8, 9 класах пропонуються факультативи та курси за вибором

Художньо – естетичний напрямок:

  • курс користувача (група 9-х кл (за рахунок годин ХЕКу). Мета – формування в учнів ЗУН необхідних для раціонального використання засобів сучасних інформаційних технологій).


Технологічний напрямок:

  • основи креслення (група 9-х кл (за рахунок годин ХЕКу). Мета – формування в учнів графічної культури, як особливого аспекту культурного мислення, пам’яті у навчально-пізнавальній діяльності);
  • основи хімічної екології(група 9-х кл (за рахунок годин ХЕКу). Мета – поглибити хіміко-екологічні знання учнів , які сприятимуть вихованню особистості із високим рівнем екологічної обізнаності, культури, свідомості, поведінки).


Кожен учень школи має можливість відвідувати заняття художньо-естетичного компоненту, щоб реалізувати модель компонентного випускника.

Згідно рішення виконавчого комітету м. Мелітополя від 26.05.94 № 155/11 художньо-естетичному компоненту НВК № 9 виділено 324 години навчального часу.
  • Школа I ступеня – 127 годин.
  • Школа II ступеня – 173 години.
  • Школа III ступеня – 24 години.


Ці години розподілені між шістьох відділень ХЕКу:
  • вокальне відділення (80 годин);
  • інструментальне відділення (81 година);
  • декоративно-ужиткове відділення (32 години);
  • культура та інформація (35 годин);
  • хореографічне відділення (66 годин);
  • театральне відділення (30 годин).


Заняття проводяться в індивідуальній та груповій формі. Початок занять художньо-естетичного компоненту: о 12:00 для 1-х класів, о 14:00 для 2-5 класів та о 15:00 для 6-11 класів.

Розподіл навчальних годин відбувається таким чином: Індивідуальні заняття з однією дитиною – 1 година на тиждень, та 1година на тиждень додатково на роботу з обдарованими учнями, які перемагають у конкурсах та показують гарні результати (разом 2 години на тиждень).

Види індивідуальних занять:

  • гурток «Клас вокалу» - 1-4, 6-8, 11 класи;
  • гурток «Клас фортепіано» - 2-4,6,8-9 класи;
  • гурток «Клас баяну та акордеону» - 3-6 ,9 класи;
  • гурток «Клас скрипки» - 2-6 класи;
  • гурток «Клас гітари» - 5-7 класи;
  • ДІЗ «Образотворча студія» - 11 клас.
Дається 1 година на тиждень акомпанементу для обдарованих дітей:
  • вокал;
  • скрипка.


Групові заняття проводяться з дітьми не менш 8 учнів всіх вікових категорій. З кожною віковою категорією заняття відбуваються 1годину на тиждень, або 2 години на тиждень. Можливе об’єднання 2 – 3-х вікових категорій (1 заняття 2-3 години на тиждень).

Види групових занять:

  • гурток «Вокальна група» - 3-4,6-8,10-11 класи;
  • гурток «Хор молодших класів» - 1-4 класи;
  • гурток «Хор старших класів» - 5-11 класи;
  • гурток «Ансамбль скрипалів» - 4 класи;
  • гурток «Ансамбль баяністів» - 4-6 класи;
  • ДІЗ «Трудове навчання» - 1-4 класи;
  • факультатив «Образотворча студія» - 3-7 класи;
  • курс «Українське народознавство» - 3 клас;
  • курс «Образотворче мистецтво» – 5-7 класи;
  • факультатив «Комп’ютерна графіка» - 4-7 класи;
  • факультатив «Основи дизайну» - 5-7 класи;
  • факультатив «Азбука домашнього господарювання»» - 5-8 класи;
  • факультатив «Обробка деревини та матеріалів» - 6-8 класи;
  • факультативний курс «Геометричне креслення» - 9 класи;
  • факультативний курс «Проекційне креслення» - 10 клас;
  • ДІЗ «Машинобудівне креслення» - 11 клас;
  • спецкурс «Основи хім.екології» - 9 класи;
  • ознайомлювальний курс «Початкова інформатика» - 2 класи;
  • пропедевтичний курс «Вступ до інформатики» – 5-6 класи;
  • курс за вибором «Інформатика» – 6-8 класи;
  • курс «Інформатика» - 7-9 класи;
  • спецкурс «Інформаційна культура» – 10 клас;
  • спецкурс «Основи машинопису та діловодства» – 10-11 клас;
  • користувач ПК - 10-11 класи;
  • інтегрований курс «Мистецтво» - 7-8 класи;
  • гурток «Хореографія» - 1-4 класи;
  • гурток «Сучасні танці» - 6-11 класи;
  • гурток «Спортивні танці» - 5-6 класи;
  • гурток «Народні танці» - 1-5, 7 класи;
  • гурток «Ляльковий театр» - 4 класи;
  • гурток «Театрознавство» - 7-9 класи;
  • гурток «Театр мод» - 6-9 класи;
  • факультатив «Основи риторики» - 10-11 класи;
  • гурток «Маленький едельвейс» - 1 класи.


Акомпанемент надається на кожну годину наступних групових занять:
Вокальне відділення:
  • вокальним групам;
  • молодшому хору;
  • старшому хору.

Інструментальне відділення:
  • ансамблю скрипалів;
  • ансамблю баяністів.

Хореографії:
  • народним танцям;
  • урокам хореографії.